A Goldman Sachs Asset Management a technológiai részvényeken némi profitot realizál, amelyet a piac más szegmenseiben fektet be, reagálva ezzel a technológiai szektorban érzékelhető kockázatokra és a diverzifikációs lehetőségekre - írta meg a Bloomberg.
A Citigroup stratégái szerint a befektetők túlzottan optimista pozícionálása a technológiai részvényekben sebezhetővé teszi a piacot egy nagyobb eséssel szemben - írta meg a MarketWatch.
A visszatérés éve volt ez a világ leggazdagabb embereinek. A Bloomberg Billionaires Index szerint az 500 leggazdagabb ember összesített vagyona 2023-ban 1500 milliárd dollárral nőtt, vagyis visszanyerték azt, amit tavaly elvesztettek, akkor ugyanis 1400 milliárdos mínusszal zárták az évet – írja a Bloomberg.
Zsúfolva vannak a hedge fundok a „csodálatos hetesnek” nevezett nagy technológiai részvényekkel, ami a befektetők számára kimagasló hozamokat jelent – írja a Goldman Sachs. Mindeközben a piacok esésére fogadó befektetők jelentős vagyont buktak el.
A technológiai szektor részvényeinek emelkedése mögött az idei évben a mesterséges intelligencia térhódítása állt. Az optimizmus azonban az utóbbi időszakban alábbhagyott, és egyre nagyobb aggodalomra adhat okot, hogy a Federal Reserve hosszabb ideig tartja magasabb szinten a kamatlábakat. Azt követően azonban, hogy a Nasdaq 2022 decembere óta a legrosszabb havi teljesítményét nyújtotta szeptemberben, a Goldman Sachs stratégái szerint máris közel lehet a fordulat - írja a Bloomberg.
A növekedési részvényekre nem igazán lehetett panasz az elmúlt években (talán a tavalyi évet leszámítva), hiszen évek óta felülteljesítők, nemcsak az értékalapú befektetésekhez, hanem a piachoz képest is az USA-ban. Nem nehéz belehinni egy olyan sztoriba, ahol több éven át 20-40 százalékos éves bevételnövekedést lát egy befektető, miközben a profit ennél is nagyobb mértékben nő. A szerencse az, hogy még a legnagyobb amerikai vállalatok között is vannak olyanok, ahol ezek a paraméterek megvannak - gondolhatunk az Nvidiára vagy a Teslára -, és ezek árfolyamából látszik, hogy a piac hajlamos bőségesen jutalmazni a gyors növekedést. Egy szűrés alapján megnéztük, hogy az S&P 500 vállalatai közül melyek azok, amelyek a következő években a legnagyobb várható növekedést érhetik el, és ezek jelenleg hogyan vannak árazva.
A JPMorgan Chase elemzői szerint a tőzsdéken most sok befektető a klasszikus menekülőeszközként közismert aranyat és a technológiai vállalatok részvényeit veszik nagy hévvel, ez a kombináció ugyanis várhatóan megfelelő védekezés lehet egy esetleges idei amerikai recesszióval szemben.
Úgy tűnik, a tavalyi nehéz év után idén ismét előtérbe kerülhetnek az ESG-alapok, a friss számok alapján egyre több pénz érkezik ebbe a befektetésbe – számol be a hírről a Reuters.
Colm Kelleher, a UBS elnöke szerdán a hongkongi Global Financial Leaders' Investment Summiton arról beszélt, hogy az ESG-befektetésekkel kapcsolatos jelenlegi kihívások nem fogják megállítani a befektetőket abban, hogy a környezeti, társadalmi és irányítási szempontokra összpontosítsanak, ez a mozgalom megállíthatatlan – számol be a hírről a Bloomberg.
Jim Cramer, a CNBC műsorvezetője kedden úgy fogalmazott, hogy egészen horrorisztikusak voltak a tech részvények eddg idén, a szektor iránti befektetői "gyűlölet" zonban túl lehet tolva a guru szerint, és akár egy komolyabb felpattanásra is lehet számítani. Emellett a megmondóember elárulta, hogy a Nasdaq 100 idén eddig legjobban és legrosszabban teljesítő vállalatai közül melyikek részvényeit javasolja vételre. Gyorselemzésünkben utánajárunk, hogy mit gondolnak jelenleg az elemzők a Cramer által választott cégek kilátásairól.
Immáron nem először adnak óvatos fordulós jelzéseket a máskülönben zuhanórepülésben lévő technológiai részvények a technikai elemzés alapján. Azonban a korábbi hasonló esetekben a vásárlók - ha csak pár napnál tovább tartották a pozícióikat - akkor nem éppen örömkönnyeket hullattak mostanában. Vajon hol van az alja? Ezt a kérdést teszi fel a befektetők többsége, és erre a kérdésre keressük mi is a választ.
Számos bizonytalansági tényező árnyékolja be idén a részvénypiacokat, elsősorban az inflációs nyomásra reagáló jegybanki lépések nyomán szakadtak be az elmúlt hetekben a világ tőzsdéi, a legérzékenyebben a technológiai vállalatok részvényei reagáltak. A legnagyobbakat is elérte a vihar, jelentős esést láthattunk a világ második legnagyobb cégének részvényénél, de a Microsoft, a Google és az Amazon jegyzése is bezuhant. Elemzésünkben megnézzük, hogy mit érdemes tudni jelenleg ezekről a tech-óriásokról, milyen évük volt eddig, milyenek a kilátások és mit gondolnak róluk az elemzők.
Úgy tűnik, ismét kifizetődik Warren Buffett érték alapú befektetési stratégiája, ugyanis vagyona újfent meghaladta a Facebook-vezér Zuckerbergét - számol be a hírről a Bloomberg adataira hivatkozva a Yahoo.
A technológiai részvények nagyot estek az elmúlt időszakban, mivel a Federal Reserve politikaváltása a kamatlábak jelentős emelkedésére vonatkozó várakozásokat támasztotta alá. Az ilyen esetekben kétféle módon szoktak általában reagálni a befektetők: pánikba esnek, és eladnak az eső piacon, vagy kihasználják a kínálkozó lehetőségeket és elkezdeni vételi lehetőségek után kutatni. Ha valakinek buzog a kockázatvállalási kedv, akkor érdemes lehet megnéznie az alább szereplő listát, melyben olyan nagy kapitalizációjú technológiai részvények szerepelnek, amelyek legalább 20 százalékot estek az 52 hetes napon belüli csúcsukhoz képest.
Az Alibaba részvénye közel öt százalékos pluszban nyithat a mai tengerentúli kereskedésben a remek ázsiai teljesítmény után, de a többi nagyobb kínai tech-óriás is komoly árfolyam emelkedés elé nézhet. Vélhetően több intézményi befektető is a zuhanás aljaként tekint a jelenlegi, alaposan megütött árfolyamokra, illetve az emelkedést segítette egy Alibabához köthető hír és az amerikai és kínai elnökök idénre tervezett találkozásának a híre.
Az elmúlt hónapokban a 2018 és 2020 között megszokott rend antivilágát figyelhették meg a befektetők a részvénypiacokon. Az intézményi rotáció kedvencei a hagyományos részvények közül, míg az áldozatai a korábbi technológiai lieblingek közül kerültek ki. A teljesítménykülönbségek pedig pár hónap alatt egészen magasak tudtak lenni. Miközben a Dow Jones Transportation Average Index 14 egymást követő emelkedő héttel 30+ százalékot tudott emelkedni, addig a tavalyi szupersztár ARK Innovation ETF 30+ százalékot esett.
A politikában eddig ismeretlen személyt kért fel Vucic elnök.
Ez már tényleg lejtmenet.
A bankok nem nagyon akarnak díjcsökkentést végrehajtani.
Rengeteg tanulási és fejlődési lehetőséggel várunk.
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Beindult a jogi csűrés csavarás.